Title : Trimi i mirë me shokë shumë
Format : Paperback
Pages : 112 pages
Publisher : Sulejman Pitarka
Language : Albanian

DSHMORI I KOMBIT XHEVAT B ERIMI – TRIMI I MIR ME TRIMI I MIR ME SHOK SHUM Me nj pjesmarrje masovike nga t gjitha trojet shiptare t Shipris Natyrale me nderimet m t larta edhe ushtarake me Janar n vjetorin e prjetsis s tij rivarroset n Varrezat e Dshmorve t Kombit n Gjilan shoku yn i idealit dhe i veprimtatis Xhevat B erimi T gjith ishim si Xhevat erimi por edhe Ai ishte Trim ‹ kuptimi FJAL Trimi i mir me shok shum fj u Trimi i mir n luft njihet fj u bised Djal i rritur; burr Trim i ri Ku sht trimi? Trimat kan shkuar pr gjah vjet Burr i armatosur i shkonte pas nj beu nj pronari t madh a nj njeriu me pushtet pr ta ruajtur; burr i armatosur ngarkohej e paguhej nga fshati pr ta ruajtur Trimat e beut Trimi i fshatit Trimi i mire me shok shum in English with examples Contextual translation of trimi i mire me shok shum into English Human translations with examples be good good boy good boy good dog good boy okay sorry Trimi i mir me shok shum po shok t till Zot na i Trimi i mir me shok shum po shok t till Zot na i mbaj larg January InaAutor Jet t flini t et natn dhe t punoni t prndruar ditn hini EMIN ELIKU – TRIMI I CRVICS – Filolet Mir ia kan zan pritn ksaj ushtris osmane Aty luft e rrept fort ishte zhvillua – Ku Emin Kaaku kishte komandua At Hajredin Pashn se e kan tmerrua – Humbje t’ mdha n’ njerz se i kan shkaktua Ktu Emin Kaaku rrufeshm sulmon – Dhe Hajredin Pashs ushtrin ia shkatrron jetonhoxhapagetl Fjal te urta esharake Trimi i mir ta an ballin Trimi i mir me shoe shum Mos i shiko gunn shikoji kuletn Fshati duket ka drita Fshati duket s'do autobuz Duaje atdheun si Donika Skndebeun Burrit sipas puns jepi hesapin gruas sipas puns jepi trapin Burri shte burr bn litr shurr Burri sht burr i var oet n mur dhe i godet me gur Burrit sht Enkelejda esku Trimi I Karadakut Trimi I Karadakut Dshmorit t Kombit Naser Azemi Teksti dhe muzika Demir Krasnii N' Karadakun o legjendar – Lindi nna nj trim shiptar I Atje lart o n' fshatin Stani pr frik o nuk dinte hi I Motra e vllezr o prej gjith globit – E nderojmo kt dshmor t' kombit I Krenar kngs o ne t'ia themi – Pr kt trim o Naser mir Wiktionary Trimi i mir me shok shum fj u ka tipare t rregullta e trhese i hijshm i bukur Ka trup t mir Me fytyr t mir Ka sy flok dhmb t mir sht i dobishm pr trupin e pr mendjen na ndihmon n jet e n pun na tregon udhn e zgjidhjen e drejt; i dobishm; na lehtson prpjekjet a vuajtjet; i volitshm; kund i ke; i Fjalor Ship fjalorthicom shok u I emr i gjinis mashkullore; numri shums; t njeriu me t cilin kemi marrdhnie t afrta mendime pikpamje dhe interesa t prbashkt; njeriu me t cilin na bashkojn rrethana t caktuara shok fmijrie shkolle; shok jete bashkshort; shok udhe bashkudhtar; trimi i mir me shok shum fj u; thuajm ’shok ke t t them cili je fj u TESTI GJUH SHIPE sepse trimi ndonse i mir e i fism ishte nga nj vend shum i largt Vetm i vogli Kostandini donte T’ia japim zonja mm thosh ai se trimi sht i mir M ka hyr n zemr Kostandin biri im far po thua ti kshtu? ia kthente e ma A larg do ma shpiesh Doruntinn time? Se n e daa pr gzim pr gzim nuk do ta kem; se n e daa pr helm